Poprvé na focení

Horší než první rande to nebude


Tento článek je pro ty, kteří se mnou ještě na focení nebyli, chtěli by, ale odvaha mě oslovit stále chybí. Stejně jako pro tebe to bude nová zkušenost, tak psaní blogu je nová zkušenost pro mě. Proto jsem se rozhodl, že úplně první článek, který tady přidám, bude seznámení s tím, jak focení se mnou probíhá, a to od A do Z.

Tak teda začneme od A – oslovením

Oslovením to všechno začíná, nebo taky končí při nedostatku odvahy. Jistě, oslovit někoho, aby na tebe mířil pár hodin foťákem není nic lehkého, ale taky to není nic, čeho by ses měla bát. (článek směřuju na ženy/slečny, ale jestli jsi chlap, platí to pro tebe taky 😉 ) S čím se nejčastěji setkávám, je věta: „Ale já nejsem modelka jako ty holky, co fotíš.“ nebo „Já ale neumím pózovat!“ Nikdo není dokonalý, všichni jsme jen lidi, a to dokonce i holky, které fotím, a vím to proto, že přesně takovou větu slyším před focením i od nich, a když jim potom odevzdám hotové fotky, tak jsou nadšené a snad jim to i zvedne sebevědomí.

Ať už mě oslovíš ty, nebo já tebe, tak se domluvíme, jaká je tvá představa, případně moje a dohodneme si termín focení. Při domluvě termínu se řídím hodně počasím a někdy bohužel počasí nevyjde a focení se musí přeložit.

Když už jsme si ujasnili představu a termín, je na čase si domluvit místo. Bydlím ve Studénce poblíž Ostravy a většina focení se proto odehrává ve Studénce, případně Bílovci, který je hned vedle. Ale vždy je to o domluvě a nemám problém někam dojet.

Jako další na seznamu je oblečení. Nejspíš budu chtít, abys vyházela skříň, vybrala co na sebe a poslala mi ukázku. Několik kousků oblečení si vezmeš s sebou do tašky a na místě vybereme, co by se hodilo, a budeme tvořit.

Samotné focení

Tak už jsi sebrala odvahu, napsala mi, domluvili jsme se a teď to má přijít. Den D. Před každým focením je nervozita. To není nic neobvyklého. Pár focení už za sebou mám (z pozice fotografa), a přesto jsem před každým focením nervózní, možná i více než ty 😀 . A proto nejdeme hned na věc, určitě je důležité se trošku seznámit. Po cestě na místo, kde budeme fotit, si popovídáme a uvolníme se, než najdeme pěkné místečko.

Převlíkárna uprostřed pole

Pěkné místo jsme našli a je na čase vytáhnout foťák. Aspoň to bys asi čekala, ale tak to není. Místo foťáku vytáhnu z batohu mocnější zbraň a tou je repráček, ačkoli fotím často v přírodě, nechám tě pustit si svou oblíbenou hudbu a teprve teď vytáhnu foťák a sundám krytku z objektivu. Ze začátku se trochu rozfotíme, řeknu ti, jak si stoupnout, co dělat s rukama, při „nejhorším“ ti ukážu ukázku v telefonu. Uděláme první dobré fotky, které samozřejmě musí projít tvým kritickým okem. Tváříš se pěkně? Máš dobré vlasy? JO? Paráda! Tak se vrhneme na focení.

Ještě ses nikdy nepřevlíkala uprostřed pole nebo louky? Takové focení musí být dobrodružné. Neboj, já se dívat nebudu.

Tak focení je za náma, oba jsme unavení, ale spokojení. Možná trošku promrzlí, ale vážně spokojení. Tebe teď čeká cesta domů a mě úprava fotek. Fotky se snažím upravit co nejdříve, ale ne vždy to jde rychle, obzvlášť teď, když mám před maturitou.

Odevzdání fotek

Fotky mám upravené a teď přijde okamžik pravdy. Fotky ti pošlu a nervózně čekám na tvou reakci. No a jak fotky dopadly? To se dozvíš jedině, když sebereš všechnu svou odvahu a oslovíš mě! ♥

Oslovit mě můžeš prostřednictvím Instagramu, Facebooku (Photosbyrosta) nebo emailem rostislavholik@gmail.com

https://www.instagram.com/photosbyrosta/

https://www.facebook.com/photosbyrosta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *